Úvod Přírodní linoleum


Přírodní linoleum

Linoleum je podlahovina, jejíž historie sahá více než 160 let zpět. Původní lepený korkový koberec v sobě obsahoval směs korku a kaučuku. Kaučuk byl později nahrazen směsí lněného oleje a kalafuny a tak vznikla jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších podlahových krytin na světě. V pozdějších dobách mu začala silně konkurovat jiná podlahovina, jejíž hlavní složkou byl polyvinylchlorid, jinak také známý pod zkratkou PVC. Protože si později oba produkty začali lidé plést a spojovat je pod jedním názvem lino, nabízí se v současné době přírodní linoleum pod názvem Marmoleum, což je i původní historický název z roku 1860, kdy tato zcela přírodní podlahová krytina poprvé vznikla.

V současné době přírodní linoleum zažívá slavný návrat nejen do českých domovů. Tato zcela přírodní slisovaná směs dřevěné moučky, lněného oleje, pigmentů a mletého vápence díky své nenáročnosti, odolnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace a barevné rozmanitosti silně konkuruje i oblíbeným plovoucím podlahám, se kterými se může v mnoha vlastnostech směle měřit. Například co se týče životnosti, je přírodní linoleum srovnatelné spíš s keramickou dlažbou, protože předpokládaná životnost je uváděna v délce až třiceti let.

Nabízíme vám přírodní linoleum Forbo Marmoleum Home a Rhinofloor.

Výběr produktu  Vše

Značky:  Vše

Žádné zboží v kategorii nebylo nalezeno. Pokud hledáte - upravte prosím své vyhledávací parametry.

Zobrazené ceny jsou včetně DPH.

Linoleum za nejlepší ceny až k Vám domů.

Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Liberec, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Kladno, Most, Opava, Děčín, Karlovy Vary, Teplice, Chomutov, Jihlava, Mladá Boleslav, Příbram, Vyškov, Benešov, Slaný, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Otrokovice, Ostrov nad Ohří, Harrachov a další...

[Přeskočit navigaci]

Výrobci

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Doprava ceny

© Kopírování obsahu zakázáno. Všechna práva vyhrazena vip-podlahy.cz
Vinylové podlahy, plovoucí podlahy, PVC, marmoleum
výroba e-shopu na míru Antstudio.cz