Úvod Péče a údržba podlahy PU Color barevná renovace povrchu


Renovace povrchu elastických podlah - PU Color

Termínem PU Color je označován ochranný dvousložkový nátěr, jehož důležitou součástí je silně odolná protizátěžová polymerová vrstva s polyuretanovým (PU) základem. Tento nátěr chrání podlahu proti poškození při běžném pochozím a pracovním provozu, současně zabraňuje jejímu poškození při užití běžných chemických a desinfekčních prostředků. Odolnost tohoto nátěru je natolik vysoká, že zkušební testy u elastických podlahovin udávají až šestinásobné prodloužení odolnosti proti otěru a opotřebení v porovnání s těmi krytinami, u kterých nebyla PU ochranná vrstva aplikována.

Výhody vrstvy PU nespočívají pouze v nízké vstupní investici, ale například i v životnosti nátěru, který se obnovuje nejdříve až po pěti letech, ale podle druhu provozu vydrží i podstatně déle. 

Co se týče barevnosti povrchu je možno povrch podlahy přizpůsobit požadavku uživatele. K dispozici je více než 200 druhů barevných pigmentů, přičemž barvy mohou vytvářet i šachovnicovou strukturu, barevné obrazce, firemní znaky nebo loga. Podle potřeby může být povrch také transparentní, protiskluzový nebo v různých variantách lesku.

Aplikace se provádí tak, že na důkladně vyčištěné linoleum, marmoleum, PVC podlahu, nebo jinou elastickou podlahovinu se nanesou dvě vrstvy barevného nátěru. Poté následuje nátěr třetí s ochrannou vrstvou na bázi bezbarvého polyuretanu. Důležité pro uživatele je, že není nutno před takovouto renovací podlahy odstraňovat původní podlahovou krytinu. Nový povrch je po aplikaci použitelný pro normální provoz během 24 hodin.

Renovace podlahy touto cestou je výrazně levnější než zakoupení nové podlahy. Také náklady na následnou údržbu a úklid jsou mnohem nižší, a to až o 30% v porovnání se stavem před renovací. Na odolném PU povrchu totiž podstatně méně ulpívají nečistoty, a proto je možno čištění je podlahy provádět pouze čistou vodou bez dalších čistících přísad. Po umytí není ani nutné používat dalších konzervačních nebo leštících prostředků.

PU Color barevná renovace povrchu je proto vhodná a často používaná v komerčních prostorách jako jsou sklady, kanceláře, hotelové a potravinářské provozy, nebo v objektech veřejného zájmu. 

[Přeskočit navigaci]

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Doprava ceny

© Kopírování obsahu zakázáno. Všechna práva vyhrazena vip-podlahy.cz
Vinylové podlahy, plovoucí podlahy, PVC, marmoleum
výroba e-shopu na míru Antstudio.cz